Oś czasu z istotnymi wydarzeniami dla zespołu ForzaItalia.pl eSports Team

 • Powstanie zespołu – Luty 2018

  MrFloyd w żartobliwej formie zaproponował ForzaItalia.pl objęcie siebie sponsoringiem w związku z nadchodzącym sezonem GT3 w ACLeague. Szybko dostał namiary na Lucjana, z którym razem uformowali zespół. Początki nie były łatwe. Rozpoczęły się od debaty dotyczącej wyboru auta – Lucjan chciał jechać Lamborghini Huracanem GT3, ale MrFloyd uparł się na Ferrari 488 GT3.

  Rozpoczęto też poszukiwania trzeciego kierowcy, którym został Piotr Bochnowski.

 • Czerwiec 2018 – Zakończenie sezonu GT3

  Pierwszy sezon GT3 był bardzo emocjonujący. Jedyne czego zabrakło, to sukcesów. Ekipa w Ferrari 488 GT3 zajęła dopiero 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Lucjan Próchnica za to został sklasyfikowany na drugim miejscu w Ferrari Cup.

 • Start sezonu Retro WEK – Listopad 2018

  ACLeague ruszyło z sezonem Retro WEK, w którym nasza ekipa wystartowała pod szyldem Alfa Corse ForzaItalia.pl w Alfie Romeo 155 TI V6 w grupie DTM. Szeregi wzmocnił Luka, walczący o punkty w klasyfikacji zespołowej u boku Lucjana i MrFloyda. 

 • Styczeń 2019 – zakończenie sezonu Retro WEK

  Sezon Retro WEK był bardzo udany. Luka zajął 2. miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a Lucjan uplasował się tuż za nim. MrFloyd był 8. W klasyfikacji zespołowej ekipa Alfa Corse ForzaItalia.pl dzieliła i rządziła od początku, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca z ogromną przewagą punktową.

 • start sezonu GT3 RoS – Styczeń 2019

  Tym razem ForzaItalia.pl uformowała dwa zespoły – Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Nero w składzie: Abra, Lucjan Próchnica i Luka oraz Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Bianco w skałdzie: MrFloyd, Denan i Kocur. Po raz kolejny nasi kierowcy zasiedli za kierownicami Ferrari 488 GT3.

 • Maj 2019 – zakończenie sezonu GT3 RoS

  Zespół Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Nero zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W indywidualnej najwyżej sklasyfikowany był Lucjan, na 6. miejscu. Abra ukończył 8., a Luka 11.

 • rozpoczęcie sezonu GT3 ACRL – Maj 2019

  Tym razem Scuderia ForzaItalia.pl, w składzie Lucjan Próchnica i Luka, zadebiutowała na arenie międzynarodowej w sezonie GT3 organizowanym przez Assetto Corsa Racing League (ACRL). Ponownie w Ferrari 488 GT3.

 • Sierpień 2019 – wygrana w GT3 ACRL

  Ekipa Scuderia ForzaItalia.pl triumfowała w klasyfikacji zespołowej w sezonie GT3 Assetto Corsa Racing League. Niewiele zabrakło, by Lucjan Próchnica wskoczył na podium w „indywidualce”, w której zajął ostatecznie 4. lokatę.

 • Powstanie zespołu forzaitalia.pl esports team – Styczeń 2020

  Reprezentanci włoskiej motoryzacji stworzyli swojego rodzaju startup eSportowy o nazwie ForzaItalia.pl eSports Team. Powstały logo, strona internetowa i nowe malowania Ferrari 488 GT3 w związku z nadchodzącym sezonem GT3 ACLeague. Ekipę wciąż reprezentowali Lucjan i Luka, a także Abra, który wcielił się w rolę szefa zespołu.

 • KWIECIEŃ 2020 – zakończenie sezonu GT3 ACL

  Ekipa ForzaItalia.pl eSports Team zajęła drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. W klasyfikacji indywidualnej Abra był 2., Lucjan 7., A Luka – 8.

 • Powstanie Forzaitalia.pl Drive Academy – Kwiecień 2020

  Esportowy zespół simracingowy – ForzaItalia.pl eSports Team – wyszedł z inicjatywą ForzaItalia.pl Drive Academy na wzór FDA (Ferrari Drive Academy). Do „szkółki” dołączyło aż 6 nowych kierowców, w tym: Aleksander Bogusławski, Paweł Jarzębowski, Rafał Dziki, DubSon, Mateush92 i Mknbl. Do aktywnego reprezentowania zespołu powrócił MrFloyd u boku Lucjana i Luki. Liczna i mocna ekipa 9-ciu kierowców, reprezentujących 3 zespoły, zapisała się do jednomarkowego sezonu Evolve R.S. 01 Trophy by ACLeague. 

 • CZERWIEC 2020 – zmiany w zespole

  Ekipę opuścił Abra, piastujący stanowisko szefa zespołu. Taką samą ścieżkę obrał bardzo szybki i dobrze rokujący kierowca – Rafał Dziki. Niestety nie pozostało to bez konsekwencji na wynik drużynowy ekipy Rafała, dla której szanse na podium w jednomarkowym sezonie ACLeague zostały zaprzepaszczone. W  międzyczasie lukę wypełnił Patryk „ManiakDVD” Pyrchla, a stanowisko szefa zespołu przejął Lucjan Próchnica. 

 • Rozpoczęcie sezonu LMP/GTE ACRL – Czerwiec 2020

  Organizacja simracingowa ForzaItalia.pl eSports Team podjęła decyzję o wzięciu udziału w dwuklasowym sezonie LMP/GTE w klasie GTE, w Ferrari 488 GTE. W międzynarodowej lidze zorganizowanej przez Assetto Corsa Racing League wystawione zostały trzy dwuosobowe drużyny w składzie: Lucjan Próchnica, Luka; Paweł Jarzębowski, mknbl; Adam Dubiel (DubSon) i Patryk „ManiakDVD” Prychla. W otwierającym wyścigu na Barcelonie Luka zajął drugą lokatę.