Istotne wydarzenia dla zespołu ForzaItalia.pl eRacing

 • MARZEC 2021 – zmiany w składzie

  Do zespołu powrócili Abra i Rafał Dziki. Szeregi wzmocnił również Wojtek Łukaszek, wszem wobec znany w świecie simracingu i piekielnie szybki kierowca, który ma na swoim koncie m.in. udział w finale Ferrari Hublot Esports Series. 

 • Start w 24H of Kyalami – LUTY 2021

  20 lutego o godzinie 19:00 wystartował 24-godzinny wyścig na torze Kyalami w RPA, organizowany przez Racing Club International w symulatorze Assetto Corsa Competizione. Nasze dwie ekipy w Ferrari 488 GT3 Evo zajęły: 3. miejsce i 7. miejsca w klasie PRO. Warunki na torze były bardzo zmienne, przez długi czas mocno padało. Liderzy przejechali 791 okrążeń.
 • PAŹDZIERNIK 2020 – podsumowanie WEMSA i start w Bathurst 12H

  16-17 października – to był intensywny weekend. W sobotę o 15:00 rozpoczął się 12-godzinny wyścig Bathurst 12h (ACC), organizowany przez Race Club International. Wystawiliśmy dwie drużyny w Ferrari 488 GT3 – nr 500 oraz nr 501. Tempo było, zabrakło trochę szczęścia – w perspektywie mieliśmy P3 w klasie PRO-AM. W niedzielę z kolei Paweł, Mateusz i Lucjan wystartowali w ostatniej rundzie sezonu WEMSA ACRL, na torze Road America. W klasyfikacji generalnej Lucjan zajął 2. miejsce, Paweł Jarzębowski 3., Mateusz 5., Łukasz 7. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Paweł i Mateusz (ForzaItalia.pl Driver Academy), a na drugim miejscu znalazł się Lucjan i Łukasz (ForzaItalia.pl eSports Team).

 • Rozpoczęcie sezonu LMP/GTE ACRL – Czerwiec 2020

  Organizacja simracingowa ForzaItalia.pl eSports Team podjęła decyzję o wzięciu udziału w dwuklasowym sezonie LMP/GTE w klasie GTE, w Ferrari 488 GTE. W międzynarodowej lidze zorganizowanej przez Assetto Corsa Racing League wystawione zostały trzy dwuosobowe drużyny w składzie: Lucjan Próchnica, Luka; Paweł Jarzębowski, mknbl; Adam Dubiel (DubSon) i Patryk „ManiakDVD” Prychla. W otwierającym wyścigu na Barcelonie Luka zajął drugą lokatę.

 • CZERWIEC 2020 – zmiany w zespole

  Ekipę opuścił Abra, piastujący stanowisko szefa zespołu. Taką samą ścieżkę obrał bardzo szybki i dobrze rokujący kierowca – Rafał Dziki. Niestety nie pozostało to bez konsekwencji na wynik drużynowy ekipy Rafała, dla której szanse na podium w jednomarkowym sezonie ACLeague zostały zaprzepaszczone. W  międzyczasie lukę wypełnił Patryk „ManiakDVD” Pyrchla, a stanowisko szefa zespołu przejął Lucjan Próchnica. 

 • Powstanie Forzaitalia.pl Drive Academy – Kwiecień 2020

  Esportowy zespół simracingowy – ForzaItalia.pl eSports Team – wyszedł z inicjatywą ForzaItalia.pl Drive Academy na wzór FDA (Ferrari Drive Academy). Do „szkółki” dołączyło aż 6 nowych kierowców, w tym: Aleksander Bogusławski, Paweł Jarzębowski, Rafał Dziki, DubSon, Mateush92 i Mknbl. Do aktywnego reprezentowania zespołu powrócił MrFloyd u boku Lucjana i Luki. Liczna i mocna ekipa 9-ciu kierowców, reprezentujących 3 zespoły, zapisała się do jednomarkowego sezonu Evolve R.S. 01 Trophy by ACLeague. 

 • KWIECIEŃ 2020 – zakończenie sezonu GT3 ACL

  Ekipa ForzaItalia.pl eSports Team zajęła drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. W klasyfikacji indywidualnej Abra był 2., Lucjan 7., A Luka – 8.

 • Powstanie zespołu forzaitalia.pl esports team – Styczeń 2020

  Reprezentanci włoskiej motoryzacji stworzyli swojego rodzaju startup eSportowy o nazwie ForzaItalia.pl eSports Team. Powstały logo, strona internetowa i nowe malowania Ferrari 488 GT3 w związku z nadchodzącym sezonem GT3 ACLeague. Ekipę wciąż reprezentowali Lucjan i Luka, a także Abra, który wcielił się w rolę szefa zespołu.

 • Sierpień 2019 – wygrana w GT3 ACRL

  Ekipa Scuderia ForzaItalia.pl triumfowała w klasyfikacji zespołowej w sezonie GT3 Assetto Corsa Racing League. Niewiele zabrakło, by Lucjan Próchnica wskoczył na podium w „indywidualce”, w której zajął ostatecznie 4. lokatę.

 • rozpoczęcie sezonu GT3 ACRL – Maj 2019

  Tym razem Scuderia ForzaItalia.pl, w składzie Lucjan Próchnica i Luka, zadebiutowała na arenie międzynarodowej w sezonie GT3 organizowanym przez Assetto Corsa Racing League (ACRL). Ponownie w Ferrari 488 GT3.

 • Maj 2019 – zakończenie sezonu GT3 RoS

  Zespół Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Nero zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W indywidualnej najwyżej sklasyfikowany był Lucjan, na 6. miejscu. Abra ukończył 8., a Luka 11.

 • start sezonu GT3 RoS – Styczeń 2019

  Tym razem ForzaItalia.pl uformowała dwa zespoły – Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Nero w składzie: Abra, Lucjan Próchnica i Luka oraz Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Bianco w skałdzie: MrFloyd, Denan i Kocur. Po raz kolejny nasi kierowcy zasiedli za kierownicami Ferrari 488 GT3.

 • Styczeń 2019 – zakończenie sezonu Retro WEK

  Sezon Retro WEK był bardzo udany. Luka zajął 2. miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a Lucjan uplasował się tuż za nim. MrFloyd był 8. W klasyfikacji zespołowej ekipa Alfa Corse ForzaItalia.pl dzieliła i rządziła od początku, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca z ogromną przewagą punktową.

 • Start sezonu Retro WEK – Listopad 2018

  ACLeague ruszyło z sezonem Retro WEK, w którym nasza ekipa wystartowała pod szyldem Alfa Corse ForzaItalia.pl w Alfie Romeo 155 TI V6 w grupie DTM. Szeregi wzmocnił Luka, walczący o punkty w klasyfikacji zespołowej u boku Lucjana i MrFloyda. 

 • Czerwiec 2018 – Zakończenie sezonu GT3

  Pierwszy sezon GT3 był bardzo emocjonujący. Jedyne czego zabrakło, to sukcesów. Ekipa w Ferrari 488 GT3 zajęła dopiero 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Lucjan Próchnica za to został sklasyfikowany na drugim miejscu w Ferrari Cup.

 • Powstanie zespołu – Luty 2018

  MrFloyd w żartobliwej formie zaproponował ForzaItalia.pl objęcie siebie sponsoringiem w związku z nadchodzącym sezonem GT3 w ACLeague. Szybko dostał namiary na Lucjana, z którym razem uformowali zespół. Początki nie były łatwe. Rozpoczęły się od debaty dotyczącej wyboru auta – Lucjan chciał jechać Lamborghini Huracanem GT3, ale MrFloyd uparł się na Ferrari 488 GT3.

  Rozpoczęto też poszukiwania trzeciego kierowcy, którym został Piotr Bochnowski.

ForzaItalia.pl eRacing to polski zespół esportowy, aktywnie biorący udział w sezonach wyścigowych organizowanych w symulatorze włoskiej produkcji Assetto Corsa Competizione, opracowanej przez studio Kunos Simulazioni.

EXTRAS

ForzaItalia.pl to społeczność miłośników motoryzacji i kultury włoskiej, organizująca coroczny zlot o tej samej nazwie. Dwukrotnie jedną z atrakcji podczas tego wydarzenia były stanowiska simracingowe przeznaczone dla odwiedzających.

© 2018-2077 ForzaItalia.pl eRacing. All rights reserved.